Мегатек
Мегатек
Унікальна пропозиція
Новим клієнтам 10% знижки на річне обслуговування.
Клієнтам, які не на підтримці і хочуть її відновити 7% знижки на річне обслуговування. Залиште контакти нижче.
Відправляючи ваші дані ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності.
Уникальное предложение
Новым клиентам 10% скидки на годовое обслуживание.
Клиентам, которые не в поддержке и хотят ее восстановить 7% скидки на годовое обслуживание. Оставьте контакты ниже.
Отправляя ваши данные вы соглашаетесь с нашей политикой конфиденциальности.
Електронна путівка - що зміниться на туристичному ринку
Туристичний бізнес переходить на електронну взаємодію. З 25 червня набувають чинності дві відповідних урядові постанови. Фахівці компанії «Мегатек» дають ринку свої рекомендації і відповідають на найактуальніші питання.
Минулого тижня уряд опублікував дві постанови, які безпосередньо пов'язані один з одним. У першому прописані правила обміну інформацією в електронній формі між туроператором, турагентом і туристом при реалізації туристичного продукту. У другому - затверджені правила створення і функціонування інформаційної системи електронних путівок.
Згідно з документом, в системі повинні будуть зберігатися такі дані: унікальний номер самої путівки, дата її формування, відомості про туроператора або турагента, дата початку та закінчення подорожі, найменування країни відправлення та прибуття (аж до населеного пункту), назва приймаючої сторони і її контакти . Також в електронній путівкою повинні бути дата укладення договору і ціна турпродукту, дані замовника туру і всіх туристів, відомості про послуги, що входять в турподукт, і т.д. Для підключення до системи необхідна кваліфікована електронний підпис.
Фахівці компанії «Мегатек» нагадують, що це ще не обов'язкова вимога, а право турбізнесу перейти з паперового документообігу на електронний, щоб потім передавати всі ці відомості в державну інформаційну систему «електронна путівка», коли вона запрацює і буде представлена.
У представників турбізнесу впровадження електронної путівки викликає масу питань. Олександр Галиновський, генеральний директор компанії «Мегатек», відповів на найважливіші з них.
За словами експерта, набагато складніше доведеться туроператорам і турагентам, які використовують в роботі свій софт, ніж гравцям, які користуються комерційним софтом. Першим, каже Олександр Галиновський, доведеться затратити чималі кошти на розробку шлюзів до Електронної путівці і сервісів, що надають електронний цифровий підпис. Оцінка тут може варіюватися. «З огляду на, що це пріоритетне завдання, то в фактично витрачений час на реалізацію можна включити і втрати від невиконання завдань, які туроператори повинні були вирішити своїми ІТ підрозділу в частині свого плану продуктового розвитку. Тільки витрати на реалізацію ми б оцінили від 1 млн рублів, не рахуючи необхідної підтримки цього рішення », - заявив експерт.
Експерт нагадав, що в частині комерційного софта «Мегатек» ще на перших етапах проекту ЕП зробив прототип шлюзу. «Тепер чекаємо коли з'явиться якась визначеність з технічними вимогами, щоб актуалізувати його і ввести в експлуатацію», - говорить топ менеджер «Мегатек»,
Таким чином, клієнти, що працюють на новій, 15-ої версії «Майстер-Тур» з динамічним ціноутворенням і пакетуванням отримають обидві опції в рамках чинного договору підтримки. А ось клієнтам більш ранніх версій «Майстер-Тур» треба буде прискориться з переходом на нову версію, так як підтримки ЕЦП і ЕП в них не буде. Офіційно підтримку ранніх версій ПК Майстер-Тур компанія припиняє з 31 грудня поточного року. Крім самої реалізації, використання ЕП і ЕЦП принесе і додаткові витрати турбізнесу. На початку треба буде сплатити випуск ЕЦП, далі оплачувати її щорічно, за кожну путівку також треба буде заплатити - як за передачу даних провайдеру ЕП (електронної путівки), так і за підписання з використанням ЕЦП (Електронного цифрового підпису).
«Якихось технічних проблем, пов'язаних з доступом до сховища ЕП або до оператора ЕЦП ми не бачимо. Можливі тимчасові складнощі в роботі ЕП, а й те початковому етапі. Сервіси ЕЦП вже кілька років як обкатані, зараз багато компаній використовують ЕЦП для підписання і відправки даних наприклад в ФНС », - розповів Олександр Галиновський.
Що стосується самої необхідності використання ЕЦП - тут більше плюсів для турбізнесу. Починаючи з швидкого оформлення договірних відносин між туроператорами і турагентами, і, закінчуючи швидкісним документообігом.
Інші новини
Еще